• www.olecko.info

  • www.olecko.info

  • www.olecko.info

  • www.olecko.info

  • www.olecko.info

www.olecko.info

Olecko - historia, geografia, mapy, artykuły, dokumenty ...

 

Zgodnie z oczekiwaniami kibiców zarówno Rajd Polski, jak i tegoroczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski trzymały wszystkich w napięciu dosłownie do ostatnich metrów finałowego odcinka specjalnego. 

W klasyfikacji generalnej FIA ERC Jari Huttunen i Antti Linnaketo (Hyundai i20 R5) wytrwale próbowali dopaść Nikołaja Griazina z Jarosławem Fedorowem (Skoda Fabia R5), jednak Rosjanie perfekcyjnie kontrolowali sytuację i po raz trzeci z rzędu wygrali rajd zaliczany do kalendarza polskich mistrzostw, a po raz drugi w karierze rundę europejskiego czempionatu. 

Także po raz drugi w karierze Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia R5) sięgnął po tytuł rajdowego mistrza Polski. Losy mistrzowskiej korony w RSMP rozstrzygnęły się dopiero ostatnim oesie sezonu – drugim przejeździe próby Baranowo.

Poprzedzające zmagania odcinki testowy i kwalifikacyjny, a także pierwsza próba sportowa PZM 75. Rajdu Polski wyłoniły czterech głównych faworytów do zwycięstwa w przedostatniej rundzie tegorocznych mistrzostw Europy: Griazina, Huttunena, Pieniążka i Łukjaniuka. Z tej grupy szybko jednak wykruszyli się Aleksiej Łukjaniuk (Ford Fiesta R5) i Łukasz Pieniążek (Skoda Fabia R5). 

Zarówno świeżo upieczony mistrz Europy, jak i Pieniążek odpadli na tym samym odcinku specjalnym. Rosjanin przy dużej prędkości wypadł z drogi i kompletnie zdemolował prawy tył swojego samochodu, a częstochowianin uderzył w drzewo. W efekcie obaj zawodnicy musieli się wycofać z rywalizacji. Griazin z Huttunenem szybko zaczęli rozgrywać rajd na swoich warunkach. Z dziewięciu odcinków pierwszego etapu jedynie otwierającą zmagania próbę Mikołajki Arena na swoje konto zapisał Łukjaniuk. Wszystkie pozostałe, w stosunku 6:2, podzielili między sobą Griazin i Huttunen. 

Odcinek OS 3 i OS 7 – Świętajno najszybciej przejechała załoga Griazin/Fedorov (Skoda Fabia R5) – zwycięzcy PZM 75. Rajdu Polski – 7. rundy FIA ERC 2018.

Na podstawie:  Media Rally Poland 

http://www.rajdpolski.pl/pl/2018/griazin-ze-zwyciestwem-grzyb-z-tytulem 

Zobacz fotografie z rajdu >>> 

 

Statystyka

Visitors
4
Articles
191
Articles View Hits
1355926